
Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza nauczycieli, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konferencji “Czy szkoły rozumieją utalentowanych uczniów? Wnioski po programie pilotażowym pt. Multimedialne wsparcie dla młodzieży szczególnie uzdolnionej”.
Podczas konferencji prelegenci będą omawiać zagadnienia związane z tematem przewodnim konferencji, a także odpowiedzą na pytania przesłane wcześniej przez uczestników. Pytania do prelegentów można zadawać w formularzu zgłoszeniowym, który jest dostępny poniżej. Udział w konferencji jest darmowy.
Tematyka konferencji:
– Kim jest uczeń szczególnie uzdolniony i jak go rozpoznać,
– W jaki sposób pracować z uczniem szczególnie uzdolnionym,
– Możliwości oraz wsparcie dla nauczycieli, które pomogą we współpracy z uczniem szczególnie uzdolnionym,
– Zalety i trudności w byciu uczniem szczególnie uzdolnionym,
– Podsumowanie projektu pilotażowego pt. “Multimedialne wsparcie dla młodzieży szczególnie uzdolnionej”.
Konferencja będzie realizowana z wykorzystaniem Google Meet.
Link do konferencji: https://meet.google.com/fja-bgnm-jbh
Data: 19.12.2022r.
Godzina: 16:30
Prelegenci
Lucyna Momot
Zaangażowany i pełen pasji pedagog, z wyjątkowym wyczuciem i podejściem do ludzi. Łowczyni talentów i niezwykłych osobowości. Swoim podejściem i doświadczeniem potrafi wyłapać szczególne cechy w człowieku, który stanie na jej drodze i wskaże mu ścieżkę, otuli swoim merytorycznym i ciepłym skrzydłem, po czym wypuści w świat oszlifowany potencjał ludzkich możliwości.
Nauczyciel dyplomowany z 24 letnim doświadczeniem. Założycielka Centrum Nauczania Języka Angielskiego LINGUA, Kobieta Charyzmatyczna roku 2021 według magazynu Why Story, Ambasadorka Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.
Beata Liwowska
Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta z ponad 10 letnim doświadczeniem klinicznym w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Praktyczne umiejętności zdobywała pracując w Szpitalu Wojewódzkim im Św. Łukasza w Tarnowie, ponadto pełniąc funkcje kierownicze w Oddziale Dziennym Psychiatrii w Tuchowie i Zespole Leczenia Środowiskowego w Tarnowie. Aktualnie sprawuje funkcje wiceprezesa Tarnowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.
Swoją wiedzą dzieli się z innymi również w mediach, a także prowadząc wykłady i warsztaty o różnej tematyce.
W pracy skoncentrowana jest na udzieleniu pomocy innym osobom w zrozumieniu siebie i przebudowaniu dezadaptacyjnych sposobów funkcjonowania w życiu codziennym, pokonaniu znaczących kryzysów czy drobniejszych trudności na drodze życiowej. W ostatnich latach obszar swoich zainteresowań poszerzyła o zagadnienia z zakresu neuropsychologii podejmując się specjalizacji klinicznej.
Katarzyna Strycharska
Nauczycielka języka polskiego, edukatorka w zakresie kulturoznawstwa, nauczania języka polskiego jako obcego oraz historii Holokaustu, Auschwitz i wielokulturowości przedwojennego Oświęcimia. Od kilku lat współpracuje z Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, prowadząc warsztaty antydyskryminacyjne dla dzieci, młodzieży tak i seniorów. Jest autorką innowacji pedagogicznej “Edukacja regionalna w aspekcie wielokulturowości Oświęcimia” oraz przewodniczką po unikatowej wystawie byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodziej pt. “Klisze Pamięci. Labirynty”