You are currently viewing Konferencja online “Czy szkoły rozumieją utalentowanych uczniów?”

Konferencja online “Czy szkoły rozumieją utalentowanych uczniów?”

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza nauczycieli, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konferencji “Czy szkoły rozumieją utalentowanych uczniów? Wnioski po programie pilotażowym pt. Multimedialne wsparcie dla młodzieży szczególnie uzdolnionej”.

Podczas konferencji prelegenci będą omawiać zagadnienia związane z tematem przewodnim konferencji, a także odpowiedzą na pytania przesłane wcześniej przez uczestników. Pytania do prelegentów można zadawać w formularzu zgłoszeniowym, który jest dostępny poniżej. Udział w konferencji jest darmowy. 

 

Tematyka konferencji:
– Kim jest uczeń szczególnie uzdolniony i jak go rozpoznać,
– W jaki sposób pracować z uczniem szczególnie uzdolnionym,
– Możliwości oraz wsparcie dla nauczycieli, które pomogą we współpracy z uczniem szczególnie uzdolnionym,
– Zalety i trudności w byciu uczniem szczególnie uzdolnionym,
– Podsumowanie projektu pilotażowego pt. “Multimedialne wsparcie dla młodzieży szczególnie uzdolnionej”. 

 

Konferencja będzie realizowana z wykorzystaniem Google Meet.

Link do konferencji:  https://meet.google.com/fja-bgnm-jbh

 

 

Data: 19.12.2022r.

Godzina: 16:30

Prelegenci

Lucyna Momot

Zaangażowany i pełen pasji pedagog, z wyjątkowym wyczuciem i podejściem do ludzi. Łowczyni talentów i niezwykłych osobowości. Swoim podejściem i doświadczeniem potrafi wyłapać szczególne cechy w człowieku, który stanie na jej drodze i wskaże mu ścieżkę, otuli swoim merytorycznym i ciepłym skrzydłem, po czym wypuści w świat oszlifowany potencjał ludzkich możliwości.

Nauczyciel dyplomowany z 24 letnim doświadczeniem. Założycielka Centrum Nauczania Języka Angielskiego LINGUA, Kobieta Charyzmatyczna roku 2021 według magazynu Why Story, Ambasadorka Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

Beata Liwowska

Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta z ponad 10 letnim doświadczeniem klinicznym w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Praktyczne umiejętności zdobywała pracując w Szpitalu Wojewódzkim im Św. Łukasza w Tarnowie, ponadto pełniąc funkcje kierownicze w Oddziale Dziennym Psychiatrii w Tuchowie i Zespole Leczenia Środowiskowego w Tarnowie. Aktualnie sprawuje funkcje wiceprezesa Tarnowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Swoją wiedzą dzieli się z innymi również w mediach, a także prowadząc wykłady i warsztaty o różnej tematyce.

W pracy skoncentrowana jest na udzieleniu pomocy innym osobom w zrozumieniu siebie i przebudowaniu dezadaptacyjnych sposobów funkcjonowania w życiu codziennym, pokonaniu znaczących kryzysów czy drobniejszych trudności na drodze życiowej. W ostatnich latach obszar swoich zainteresowań poszerzyła o zagadnienia z zakresu neuropsychologii podejmując się specjalizacji klinicznej.

Katarzyna Strycharska

Nauczycielka języka polskiego, edukatorka w zakresie kulturoznawstwa, nauczania języka polskiego jako obcego oraz historii Holokaustu, Auschwitz i wielokulturowości przedwojennego Oświęcimia. Od kilku lat współpracuje z Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, prowadząc warsztaty antydyskryminacyjne dla dzieci, młodzieży tak i seniorów. Jest autorką innowacji pedagogicznej “Edukacja regionalna w aspekcie wielokulturowości Oświęcimia” oraz przewodniczką po unikatowej wystawie byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodziej pt. “Klisze Pamięci. Labirynty”

Formularz zgłoszeniowy do udziału w konferencji

Dodaj komentarz